ראשי

1200 חברות ישראליות עושות עסקים עם אינטל ישראל

intel logo80 60

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­

אינטל ייצאה ב-2015 מוצרים בשווי כ-16 מיליארד שקלים – כ-11% מכלל ייצוא ההייטק הישראלי.

.

אינטל ישראל פרסמה השבוע דו"ח אחריות תאגידית מקומי לשנת 2015. זוהי השנה העשירית ברציפות שהחברה מפרסמת את הדו"ח המקומי, שהוא נגזרת של הדו"ח העולמי של אינטל, שעומד תחת תקן GRI המחמיר.

ב-2015 ייצאה אינטל מוצרים בשווי כ-16 מיליארד שקלים – כ-11% מכלל ייצוא ההייטק הישראלי. באותה תקופה ביצעה אינטל רכש מ-1,200 ספקים מקומיים – מרביתם חברות קטנות ובינוניות - בשווי 3.15 מיליארד שקלים. מתוך סכום זה, 2.7 מיליארד שקל מוגדרים כרכש גומלין – רכש של מוצרים ושירותים ייחודיים שאינטל בוחרת לבצע בישראל ולא מספקים בחו"ל.

מניתוח כלכלי של אינטל עולה כי 35 ספקים של אינטל ממוקמים באזור המפעל בקריית גת ו-65% מתוך הוצאות הרכש על ספקים בפריפריה מתבצע בדרום הארץ.

"הדגש על רכש מיזמים וספקים מקומיים קטנים מחזק את כלכלת ישראל ומהווה הזדמנות לחברות רבות להרוויח מקשר יציב וארוך טווח, ולפתח יכולות בעבודה עם הטכנולוגיות החדשניות ביותר", אמרה מנכ"לית אינטל ישראל, מקסין פסברג.

ב-2015 ציינה אינטל 20 שנה להגעתה לקריית גת והחברה ממשיכה לקדם את שדרוג המפעל בעיר. בשנים הקרובות צפויה החברה להשקיע סכום של כ-23

מיליארד שקלים בפעילות זו. במפעל מועסקים 3,200 עובדים, 60% מהם תושבי הדרום. החברה תרמה עד היום כ-15 מיליון שקלים לקידום החינוך בקריית גת. כמו כן, בשנה החולפת 1,500 מעובדי המפעל התנדבו בקהילה בעיר בשיעורים פרטיים ותגבור מקצועות לימוד, קידום תוכנית 5 יח' מתמטיקה בתיכונים, תוכניות לקידום נערות ללימודי מדעים ועוד.

"מאז ראשית פעילותנו בארץ עומד היקף הייצוא המצטבר של החברה על 171 מיליארד שקלים - מספר המבטא את התרומה הכלכלית החשובה שפעילותנו מביאה למדינת ישראל ומעורר בנו גאווה גדולה", הוסיפה פסברג.

מערכת SemIsrael