ראשי

Corephotonics השלימה גיוס של 15 מליון דולר

fundraising 80 60

חלוצת המצלמות הדואליות לסמארטפונים תשתמש בכספי הגיוס לפיתוח מצלמות הדורות הבאים, ולהרחבת פעילותה בקרב יצרני הסלולר.

 

חברת הסטארט-אפ Corephotonics, המפתחת מצלמות דואליות לסמארטפונים, השלימה בימים אלה גיוס בהיקף של 15 מיליון דולר. עם השלמתו, מסתכם סך גיוסי החברה ביותר מ-50 מיליון דולר.

בגיוס הנוכחי השתתפו מספר משקיעים אסטרטגיים: סמסונג ונצ'רס; יצרנית הרכיבים האלקטרוניים הגדולה בעולם Foxconn, המייצרת בין השאר את מכשירי האייפון; MediaTek הטאייוואנית, מיצרניות שבבי הסלולר הגדולות בעולם; ואחת מיצרניות הסמארטפונים המובילות. בגיוס השתתפו שני גופי השקעה נוספים, האחד מסין והשני מהונג-קונג.
בין המשקיעות הנוכחיות של קורפוטוניקס נמנות קרן מאגמה, קרן אמיתי ונצ'רס (Amiti), הורייזן ונצ'רס של המיליארד הסיני לי קא שינג וסולינה צ'או, סמסונג ונצ'רס, קרן גיוס ההמונים OurCrowd, חברת זיכרונות הפלאש סנדיסק, ספקית שירותי הטלפוניה הסינית CK Telecom, ומשקיעים פרטיים נוספים.

קורפוטוניקס מספקת רישיונות לטכנולוגיה שפיתחה המשפרת את איכות הצילום בסמארטפונים, ומאפשרת יכולות צילום שעד היום היו נחלת מצלמות מקצועיות בלבד. הטכנולוגיה של החברה מבוססת על שילוב של שתי מצלמות, המאפשר צילום עם זום אופטי של עד פי 3 בתמונות ועד פי 8 בווידאו, גם בתנאי תאורה חלשים. היא מאפשרת גם יצירת אפקט "בוקה" (טשטוש רקע התמונה והבלטת האובייקט המרכזי), שיפור ניכר ברזולוציה ומניעת "מריחת" תמונות.

ב-2016 החל שוק הסמארטפונים לאמץ פתרונות מסוג זה באופן נרחב, ובראשם אפל שמשתמשת בטכנולוגיה דומה באייפון 7 פלוס התומך בזום אופטי ו"בוקה" דיגיטלי. בתערוכת CES שהתקיימה בשבוע שעבר בלאס-וגאס, יותר ממחצית הסמארטפונים המתקדמים שהוכרזו משתמשים בשתי מצלמות אחוריות.

קורפוטוניקס הוקמה ב-2012 על-ידי פרופ' דוד מנדלוביץ' מאוניברסיטת תל-אביב, לשעבר המדען הראשי במשרד המדע והיום מנכ"ל החברה, ד"ר גל שבתאי, המשמש כסמנכ"ל פיתוח, וערן קלי, המשמש כסמנכ"ל הרישוי. שלושת היזמים רשמו בעבר כמה אקזיטים מוצלחים, בהם חברת Eyesquad שעסקה גם היא בצילום סלולרי.
השקעה במצלמות הדורות הבאים

מנכ"ל קורפוטוניקס, דוד מנדלוביץ', אמר: "הקמנו את קורפוטוניקס במטרה לשפר את איכות הצילום בסמארטפונים ולהעניק חווית שימוש מסוג אחר, לאחר שזיהינו את הצורך והדרישה לכך מצד יצרני מכשירים. הצלחנו לחזות את השימוש במצלמות דואליות, ואנו צופים כי מצלמות מסוג זה ישולבו במגוון רחב של סמארטפונים של כל היצרנים המובילים. אנו שמחים שמשקיעים מהשורה הראשונה בעולם הביעו אמון ביכולותינו, ובתמיכתם אנו שוקדים כיום על הדורות הבאים שיגיעו לשוק בעוד מספר שנים".

מערכת SemIsrael