EDA

כנס SNUG Israel 2017 של סינופסיס משך כ-500 מבקרים

synopsys8060

ההרצאה המרכזית באירוע ניתנה על ידי אנדריאס קולמן, סגן נשיא בכיר ומנכ"ל קבוצת ה-Software Integrity של סינופסיס העולמית.

כנס המשתמשים השנתי של סינופסיס בישראל, SNUG Israel 2017, שנערך ב-7 ביוני במלון דניאל בהרצליה, משך יותר מ-500 מהנדסים ומפתחים. הכנס הציג מגוון רחב של דוברים בכירים שסקרו חידושים, מגמות וכלים מובילים בענף הסמיקונדקטורים. בנוסף למליאות הכלליות, הכנס כלל 9 מסלולים: טכנולוגיות רכב, IP, Analog Mixed Signal, אימפלמנטציה, צריכת הספק נמוכה, תכנון אבות טיפוס (prototyping), בדיקות סטאטיות, Verification Continuum וכן מסלול נרחב במיוחד של תוכנה ואבטחת סייבר.

SNUG Israel מהווה חלק מסדרה של 15 כנסי משתמשים אותם מארחת סינופסיס בכל שנה בכל רחבי העולם. מאז שנת 1991, ייצג כנס SNUG קהילה עולמית של אנשי תכנון הממוקדים בהאצה של חדשנות. כנס SNUG, שהוא כנס המשתמשים הגדול ביותר בתעשיית האלקטרוניקה, מכנס יחד יותר מ-10,000 משתמשים בכלים ובטכנולוגיה של סינופסיס בצפון אמריקה, אירופה, אסיה, יפן וישראל. SNUG כולל הצגה של מאמרים טכניים שנבדקו על ידי עמיתים (peer reviewed) ונאומים של מובילי תעשייה ומספק הזדמנות ייחודית ליצור קשר עם מנהלים מסינופסיס, אנשי פיתוח העובדים בסביבת סינופסיס, שותפי החברה ואנשי קהילת התכנון המקומית.

synopsys snug2017 maty

מתי ויסמן, המנהל הטכני של סינופסיס ישראל, בכנס SNUG Israel 2017. צילם: יבגני ליברמן, סינופסיס.

ההרצאה המרכזית באירוע ניתנה על ידי אנדריאס קולמן, סגן נשיא בכיר ומנכ"ל קבוצת ה-Software Integrity של סינופסיס העולמית. קולמן סקר את ההשפעות ההדדיות בין המגמות המובילות בתעשיית הסמיקונדקטורים לבין תחומי מפתח דוגמת טכנולוגיות רכב, לימוד מכונה ,machine learning, EDA ואבטחת תוכנה.

מסלול האימפלמנטציה הציג סקירה נרחבת של מגמות עכשוויות וצפויות בתחום ה-RTL Synthesis ומיטב הפרקטיקטות בתכנון פיזי בעזרת כלי ה-place-and-route של סינופסיס, IC Compiler II. המסלול כלל גם מצגת על מיטב הפרקטיקות למימוש מעבדי ARM באמצעות כלי סינופסיס, כולל case study שעסק ב-silicon interposer routing, נושא שחשיבותו גוברת ככל שהסיליקון בשבבים צריך לשאת כמות ומורכבות גדולה יותר של פונקציות. מסלול ה-IP הציע למבקרים הרצאות שהסבירו כיצד לבצע אופטימיזציה של צריכת הספק, ביצועים ושטח סיליקון באמצעות 25G PHY IP DesignWare. המסלול כלל גם מפגשים טכניים בנושאי DDR4, HBM2 ו-PCI Express 4.0 IP.

אחד המסלולים שמשכו עניין רב באירוע הוא מסלול טכנולוגיות הרכב (automotive). הרצאה פופולרית במסלול זה עסקה במשפחת המעבדים החדשה של סינופסיס, DesignWare ARC HS4x ו-HS4xD, שמשפרים ביצועי RISC ו-DSP עבור יישומים של הקצה העליון ובכללם יישומי בקרה, בידור ומידע לרכב, לצד ממשקי אדם-מכונה מתקדמים. הרצאות נוספות עסקו בציות לתקן הבטיחות ISO 26262 עבור מערכות ADAS (advanced driver assistance systems), מערכות על גבי שבב עם IP לרכב ומעבדים המאפשרים יכולות ראייה, בטיחות ואבטחת מידע בכלי רכב אוטונומיים.

אחת ההרצאות המשמעותיות ביותר באירוע, שהיוותה חלק ממסלול ה-low power, הציגה מתודולוגיה להערכת צריכת הספק בשלבים מוקדמים של התכנון. מסלול ה-Analog Mixed Signal התמקד בנושאים הקשורים בכלי ה-Custom Compiler וה-CustomSim של סינופסיס.

מסלול ה-Verification Continuum הציג את את הפלטפורמה המובילה של סינופסיס בתחום הווריפיקציה, המספקת מענה לתיקוף של מערכת שלמה, כולל רמות ה-system, האמולציה ותכנון אבות הטיפוס (prototyping). לצד זאת, מסלול ה-prototyping כלל הרצאה בנוגע למתודולוגיית partitioning עבור תכנון SoCs (מערכות על גבי שבב).

במסלול אבטחת התוכנה והסייבר עסקו ההרצאות בנושאים פופולריים דוגמת ניהול סיכוני צד שלישי בקוד תוכנה, ניתוח סטאטי, מדידת רמת האבטחה האמיתית של התוכנה, מתודולוגיות לפיתוח מהיר בתחום הסייבר וניהול של נקודות תורפה (vulnerabilities) בלתי ידועות.

מתי ויסמן, המנהל הטכני (Director of Applications Consulting) של סינופסיס ישראל, מסר: "מקצועני סינופסיס בארץ ובעולם משתפים פעולה באופן הדוק ביותר עם קהילת המתכננים בענף האלקטרוניקה במהלך השנה בכדי לרכוש ידע מעמיק על האתגרים שמעניינים את המשתמשים יותר מכל. בכל שנה, אנחנו מגבשים עבור כנס SNUG Israel תוכנית שלא רק פורסת את האתגרים הקריטיים הללו בפני הקהל הישראלי, אלא גם מציעה כלים מקיפים, אפקטיביים ומעשיים לנהל את האתגרים השונים באופן הטוב ביותר".

מערכת SemIsrael