טכנולוגיה

משפחת Tensilica מבית Cadence מתרחבת

cadencelogo8060

קיידנס משיקה את Tensilica Vision Q7 המכפילה את ביצועי ה-AI לתחומי אוטומוטיב, מובייל, AR/VR ומעקב.

קיידנס דיזיין סיסטמס (Cadence) מרחיבה את ההיצע המתקדם של משפחת המוצרים הפופולרית שלה, Tensilica® Vision DSP עם הצגתו של ה-Tensilica Vision Q7 DSP המספק עד 1.82 טרה פעולות חישוב לשנייה (TOPS). על מנת להתמודד עם דרישות המחשוב ההולכות וגדלות של יישומים בתחום הבינה המלאכותית והראייה, מספק ה-Vision Q7 DSP מהדור השישי עד פי שניים ביצועים של בינה מלאכותית ו-floating-point באותו שטח בהשוואה לדור הקודם. ה-Vision Q7 DSP מותאם במיוחד ללוקליזציה ומיפוי בו זמנית (SLAM), טכניקה שכיחה בתחום הרובוטיקה, הרחפנים, יישומי המובייל והרכב, אשר נועדה לבנות או לעדכן באופן אוטומטי מפות של סביבות לא ידועות, כמו גם בשוק ה-AR/VR לצורך מעקב תנועה inside-out.

הביקוש הגדל והולך לחיישני תמונה ביישומי מחשוב קצה מניע צמיחה בשוק יישומי הראייה ה-embedded. השימושים ביישומים אלה בשווקים היום מצריכים תמהיל הן של פעולות ראייה ממוחשבת והן של פעולות AI, ואילו מערכות SoC של מחשוב קצה מצריכות פתרונות AI וראייה עם רמות גבוהות מאוד של גמישות וביצועים ועם הספק נמוך. בנוסף, יישומי קצה הכוללים מצלמת הדמיה מצריכים DSP שמסוגל לבצע עיבוד לפני (pre) ואחרי (post) כל משימת AI. במהלך הביצוע של לוקליזציה ומיפוי בו זמנית, ה-edge SoCs זקוקות גם למנוע התרת עומסי מחשוב כדי להגדיל את הביצועים, להקטין את ההשהיות ולהנמיך עוד יותר את ההספק עבור התקנים מבוססי סוללה. כיוון שה-SLAM (סימולציה, לוקליזציה ומיפוי) משתמש באריתמטיקה של floating-point ו fixed-point כדי להשיג את הדיוק הנדרש, כל DSP ראייה המשמש ל-SLAM חייב לספק את הביצועים הגבוהים ביותר עבור שני סוגי הנתונים.

ל-Vision Q7 DSP יש דרישות הספק נמוכות ושיפורים במערך הפקודות ובארכיטקטורה. לפיכך, הוא מתאים במיוחד לדרישות של עיבוד AI וראייה ממוחשבת אפילו במחשוב הקצה התובעני ביותר. היישומים עבור AI, באשר הם, מגוונים במיוחד והולכים ומתרבים במהירות ויש בהם רעב עצום לביצועי מחשוב. אחד האתגרים הגדולים הוא להשיג את השילוב של רמות הביצועים הרצויות תמורת עלות סבירה וצריכת הספק נמוכה, במיוחד כיוון שיש יותר ויותר שימוש ביישומי ראייה בהתקנים זולים ומבוססי סוללה, כך לדברי ג'ף בייר, מייסד Embedded Vision Alliance. "אני משבח את קיידנס על המחויבות שלה להתמודד עם האתגר באמצעות פיתוח שורה של מנועי עיבוד המיועדים במיוחד לצרכים של יישומי AI ויזואליים."

"עבור מחשוב קצה בשוקי היעד שלנו, העברת עומסי מחשוב של יישומי ראייה אל DSP מאוד גמיש, עתיר ביצועים עם דרישות הספק נמוכות, הוא צורך הכרחי" מציין לזר לואי, מנהל בכיר בחטיבת ניהול ושיווק מוצר עבור Tensilica IP בקיידנס. "לקיידנס יש היסטוריה ארוכה ומוצלחת עם שישה דורות של Vision DSPs והדור החדש, Vision Q7 DSP , תוכנן במיוחד להתמודד עם הצרכים של הלקוחות שמשתמשים באלגוריתמי AI וראייה מורכבים, לרבות לוקליזציה ומיפוי בו זמנית (SLAM) לצורך תפיסה."

מערכת SemIsrael