טכנולוגיה

מלאנוקס מציגה את טכנולוגיית Ethernet Cloud Fabric

Mellanox logo 80 60

עוצבו לאפשר סקאלביליות ותכנותיות שאין לה מתחרים, מתגי Spectrum- 2 ל- Open Ethernet מאפשרים שירותי ענן, היפרסקייל, ומרכזי נתונים ארגוניים היעילים ביותר בתעשייה.

מלאנוקס טכנולוגיות (NASDAQ: MLNX), ספקית מובילה של פתרונות קישוריות חכמים מקצה לקצה עבור שרתי מרכזי נתונים ומערכות אחסון, מציגה את הטכנולוגיה פורצת הדרך Ethernet Cloud Fabric (ECF), טכנולוגיה המבוססת על מתגי האית'רנט Mellanox Spectrum®-2, המתגים המתקדמים ביותר בעולם בקצב 100/200/400 גיגהביט לשנייה. טכנולוגיית ECF מספקת את הפלטפורמה האידיאלית לבנייה מהירה ופשוטה של מרכזי מחשוב ענן ציבוריים ופרטיים, יחד עם יעילות ויכולת ניהול משופרות.

ECF משלבת שלוש יכולות חיוניות:

מישור נתונים להעברת חבילות (packet forwarding data plane) מוביל בתעשייה. חלק ממאפייניו: מספק קצב העברה של 8.33 מליארד חבילות בשנייה – המהיר ביותר במינו; חוצץ משותף לחבילות בגודל 42 מגה-בייט; מסלול נתונים חסון ל- RoCE המאפשר האצה בחומרה של תנועת נתונים עבור יישומי אחסון רשת אית'רנט ובינה מלאכותית; ועוד.

צינור נתונים קל וגמיש ובר-תכנות מלא: תומך באופן מלא ב- VXLAN overlays כולל ניתוב וברידג'ינג VXLAN במעבר יחיד (single pass); ניתוב מרכזי של VXLAN עבור סביבות brown field; תומך גם בפרוטוקולי overlay נוספים כמו EVPN, VXLAN-GPE, MPLS-over-GRE/UDP, NSH, NVGRE, MPLS/IPv6 based Segment routing ואחרים; צינור בר תכנות ומספק חוסן עתידי ביכולת לתמיכה בפרוטוקולים חדשים, ייעודיים, ועתידיים; האצת וירטואליזציה ועוד.

טלמטריה מובנית, פתוחה ושמישה המספקת תובנות מידיות: הפחתה פי 10 בממוצע הזמן להגעה להחלטה באמצעות קבוצה עשירה של תובנות הטלמטריה “What Just Happened” בשכבות 1-4 המספקות הקשר ומאפשרות פעולה בנוגע להן; מעקב מבוסס-חומרה אחר חוצץ החבילות וסיכומי נתונים בעזרת היסטוגרמות; פלטפורמה פתוחה וניתנת להרחבה המאפשרת אינטגרציה והתאמה עם כלי ויזואליזציה של צד ג' או קוד פתוח; תמיכה בכלי הנראות המסורתיים כגון sFlow, Streaming and In-band telemetry; ועוד.

ECF משלבת באופן מלא את טכנולוגיית Ethernet Storage Fabric או ESF של מלאנוקס המאפשרת לרשת לשרת כמישור הדאטה האידיאלי לסקייל-אאוט עבור תעבורת מחשוב, אחסון, אינטליגנציה מלאכותית ותקשורת. טכנולוגיית ECF מאמצת את פלטפורמות האית'רנט הפתוח המפרידה בין מישורי החומרה והתוכנה, והמתגים המבוססים על Spectrum-2 זמינים עם מערכות הפעלת רשת (NOS) הכוללות את: Mellanox Onyx™, Cumulus Linux, SONiC, ו- Linux SwitchDev.


מתגיSpecrtum-2 בשילוב ECF מאפשרים לארכיטקטים של מרכזי נתונים להשיג את הרמות הגבוהות ביותר של ביצועים, גמישות ויכולות הדמיה מתקדמות על מנת לשיפור היעילות התפעולית.

Spectrum-2 מרחיב את יכולות הדור הראשון של מערכות מיתוג המבוססות על שבב ה-Spectrum אשר פרוסות באלפי מרכזי נתונים ברחבי העולם. Spectrum מאפשר למנהלי IT להשיג ביצועים ויעילות מובילים בתשתיות 10GbE ומעלה, ולנדוד באופן יעיל וחסכוני ממהירות של 10 אל 25, 50 ו- 100 גיגהביט לשנייה.

היכולות של Spectrum מודגשים בדו”ח בדיקת ביצועים מטעם חברת Tolly, שהראה עליונות בביצועים של Spectrum בהשוואה למוצרים מתחרים. Spectrum-2 משמר את ממשק התוכנה (API) של ה- Spectrum: Open SDK/SAI API או Linux upstream driver (Swithcdev), ותומך במגוון של מערכות הפעלה וממשקים לרשתות.

אמיר פרשר סמנכ"ל מכירות בכיר למשתמשי קצה ופיתוח עסקי במלאנוקס: "שבב ה- ASIC מדגם עובד בקצבי תעבורה של עד 400 ג'יגהביט אית'רנט, אך מעניק הרבה מעבר לביצועים גולמיים על ידי אספקת המאפיינים המתקדמים בעולם יותר מאשר כל מתג אחר, וכל זאת מבלי לפגוע בביצועים או בפשטות. Spectrum-2 מאפשר עידן חדש של Ethernet Cloud Fabrics שעוצבו בכדי להגביר את ההמשכיות התפעולית העסקית על ידי אספקת יכולות הנראות (visibility) המתקדמות ביותר בכדי לזהות ולמנוע הפסקות עבודה במרכז הנתונים. טכנולוגיה מובילה זו משלבת ביצועים צפויים ללא דופי וללא תחרות בתעשייה, ביצועים אשר מבטיחים רמת יישום עקבית, ומספקים תוצאות עסקיות ניתנות לחיזוי עבור לקוחותינו. Spectrum-2 הוא הלב של משפחת מתגי SN3000 המורכב מתצורות של leaf, spine, ו- super-spine".

מרטי לאנס, מנהל מערך אחסון וקישוריות & HPE Complete ב - Hewlett Packard Enterprise: "מתגיEthernet M-series של Hewlett Packard Enterprise מאפשרים ללקוחותינו לתמוך ביישומים נוספים, ביותר משתמשים ובמיקומים נוספים, עם ביצועים גבוהים יותר וזמן השהייה נמוך יותר, תוך הפחתת העלות, מקום האחסון וצריכת החשמל. הדרישה עבור רוחב פס גדלה באופן קבוע ככל שיותר חברות מאמצות את טכנולוגיות HCI ו NVMe-OF . Spectrum-2 מעניק להם מארג אחסון אית'רנט רב ביצועים עם התפוקה הגבוהה ביותר בתעשייה ונראות מקיפה".

ג'וש לסלי, מנכ"ל Cumulus Networks: "מלאנוקס היא שותפה אמינה לטווח הארוך של Cumulus, ואנו נרגשים לחבור איתם שוב בכדי לאפשר ללקוחות עם סביבה מבוססת Linux בכדי לבנות תשתית מהירה, עם ביצועים גבוהים ואוטומציה. Spectrum-2 יפעיל spine מסיבי וישלים תכונות במהירות כפולה מאשר בעבר ויאפשר כמות כפולה של breakouts. כמערך התוכנה הטוב ביותר, בעל הפריסה הרחבה והאסטרטגי ביותר, Cumulus Linux בשילוב הדור השני של מתגי Spectrum יהווה שחקן חשוב בתחרות השליטה בשוק מרכזי הנתונים".

סאמח בוג'לבן, מנהל בכיר בקבוצת Dell'Oro: "לקוחות מרכז הנתונים מחפשים להגדיל באופן משמעותי את רוחב הפס של מתג ה- Ethernet ברשתות שלהם, ובמקביל מעלים את הדרישות לגמישות וזריזות רשת מבוססת overlay בשילוב מלא של נראות רשת. האימוץ של הקצבים 25GbE ו- 100GbE ממשיך להאיץ מחוץ לספקי הענן הגדולים. אנו צופים כי מכירות 25 ו- 100 גיגהביט אית'רנט יעלו ביחד ב- 50% בשנתיים הקרובות. מתג Spectrum-2 נותן מענה למעבר הזה".

משפחת Mellanox SN3000 של מתגי Ethernet בנויה על שבב מתג Spectrum-2 בכדי לספק מ- 1GbE עד ל- 400GbE קישוריות אית'רנט, ולאפשר מגוון גדול של יכולות משופרות. תכונות מתקדמות אלו, בשילוב גמישות מוגברת וצפיפות פורטים מאפשרות מגוון של פלטפורמות מתגים אופטימליים לענן, Hyperscale, מרכז נתונים ארגוני, ביג דאטה, בינה מלאכותית, שירותים פיננסים, עומסי אחסון, ועוד.

העיצוב החדשני של Specrum-2 ומישור הנתונים הגמישים שלו, מאפשרים למנהלי IT לבצע אופטימיזציה מלאה עבור העומסים הספציפיים לעסק בכדי למקסם את תשואת מרכזי הנתונים. בנוסף, Spectrum-2 מספק יעילות בצריכת האנרגיה שאין שניה לה, בהשוואה למוצרים חלופיים, ומוריד את עלות הבעלות הכוללת של מרכז הנתונים.

מערכת SemIsrael