ראשי

קיסייט משיקה מכשיר אוסילוסקופ חכם חדש‎

keysight8060

המכשיר החדש יסייע ויתמוך בפיתוח הדור הבא של תקשורת מבוססת גלים מילימטריים – בדגש על תקשורת לוויינים ואפליקציות ראדאר.

קיסייט טכנולוגיות הכריזה על אוסילוסקופ רב ערוצי ראשון מסוגו למדידות של גלים מילימטריים בתדרים גבוהים. המכשיר החדש משתייך למשפחת האוסילוסקופים UXR, והוא מציע ניתוח מהיר וקוהרנטי של גלים מילימטריים בתדרים של עד 110 GHz, והוא מיועד להאיץ את הפיתוח של הדור הבא של תקשורת מבוססת גלים מילימטריים, תקשורת לוויינים ופיתוח אפליקציות ראדאר. קיסייט ישראל, הסניף המקומי של קיסייט טכנולוגיות, ישיק את הפתרון החדש במסגרת תערוכת COMCAS 2019, שתתקיים שבוע הבא בתאריכים 4-6 לנובמבר במלון דייוויד אינטרקונטיננטל, תל אביב.

בשנים האחרונות התרבו האפליקציות המשתמשות בטכנולוגיות גלים מילימטריים והתדרים עלו אל מעבר לרף ה-100 GHz, עם רוחבי פס שמגיעים לעשרות גיגה הרץ. טכנולוגיות דוגמת 802.11ay ו-802.11ad (WiGig), תקשורת לוויינים, ראדאר, ו-5G כולם פועלים בתחום הגלים המילימטריים (mmWave). באופן מסורתי, מדידות בתדרים אלו היוו אתגר אשר הצריך שילוב של אמצעים חיצוניים ((downconverters שיבצעו הורדה של התדרים הגבוהים לסביבות תדר נמוך. עם ה-UXR החדש של קיסייט אין צורך באמצעים אלו וניתן למדוד את האות ישירות בתדר הגבוה, כשהמשמעות היא פשטות במדידה ודיוק גבוה.

האנאלייזר החדש מבית קיסייט מסדרת האוסילוסקופים UXR מאפשר ניתוח דינמי של תדרים עד 110GHz ומציע את התכונות הבאות:

- אפשרות שידרוג רוחב הפס גם לאחר רכישת המכשיר.

- יכולת לרכוש פרוסות תדר שאינן רציפות לפי צרכי המדידה הספציפיים. כך לדוגמא, ניתן לרכוש את המכשיר עם רוחב פס של 30 GHz, ופרוסה נוספת בתדר שבין 80 ל GHz-90.

- המכשיר החדש מתאפיין בזיכרון עמוק המאפשר זמן רכישת אות (capture time) ארוך.

- למכשיר החדש יכולת DDC (Digital Down Conversion). ה-DDC מוריד את התדר באופן דיגיטלי (ללא שימוש בעזרים חיצוניים), כך שהאות נדגם בקצב נמוך יותר. המשמעות, זמן רכישת אות ארוך יותר וזמן עיבוד אות קצר יותר.

- רגישות מכשיר משופרת מאפשרת מדידת EVM של פחות מ-0.6 אחוז עבור טכנולוגיות 5G NR FR2 ו-1 אחוז עבור טכנולוגיות 802.11ay.

"קיסייט זיהתה את הצורך המתגבר לאוסילוסקופ בעלויות נוחות שיוכל לתמוך במדידות של טכנולוגיות המתבססות על גלים מילימטריים", אמר בראד דואר, סגן נשיא ומנהל כללי של מו"פ Digital & Photonics בקבוצת פתרונות התקשורת של קיסייט. "האוסילוסקופ של קיסייט UXR הוא הראשון בשוק המתייחס לטכנולוגיות הגלים המילימטריים ויישומים מתקדמים – דוגמת MIMO – עם ארבעה ערוצים במקביל, וזאת בעלות של אוסילוסקופ 25 GHz."

קיסייט ישראל, תשיק את המכשיר החדש במסגרת אירוע COMCAS 2019, שיתקיים במלון דייוויד אינטרקונטיננטל תל אביב, בין התאריכים 4-6 לנובמבר. באירוע תציג קיסייט חידושים טכנולוגיים, פתרונות ושירותים חדשים המיועדים לעולמות האלקטרוניקה והתקשורת.

מערכת SemIsrael