שוק + פיננסי

חברת הסטארט-אפ Hailo גייסה 60 מיליון דולר

fundraising 80 60

ABB, NEC ו-Latitude Ventures הצטרפו למשקיעים הקיימים במטרה להחדיר לשוק דור חדש של מחשוב מבוסס AI במכשירי קצה.

חברת הסטארט-אפ מתל-אביב, Hailo, מובילה עולמית בפיתוח שבבי AI מבוססי למידה עמוקה המספקים ביצועים חסרי תקדים למכשירי קצה, הודיעה על השלמת גיוס הון בהיקף של 60 מיליון דולר בסבב B. סך ההון שגייסה Hailo עד היום הוא 88 מיליון דולר.

את סבב הגיוס הובילו המשקיעים הקיימים והצטרפו אליהם מספר שותפים אסטרטגיים: ABB Technology Ventures  – מובילה עולמית באוטומציה תעשייתית ורובוטיקה, NEC Corporation – מובילה עולמית במערכת מידע ואלקטרוניקה וכן קרן ההון סיכון Latitude Ventures מלונדון. בין המשקיעים הקיימים בחברה ניתן לציין את זהר זיסאפל, המשמש גם כיו"ר Hailo ; פלטפורמת ההשקעות OurCrowd; Glory Ventures הסינית; מנכ"ל חברת דלק מוטורס לשעבר גיל אגמון; קרנות ההשקעות בטכנולוגיות רכב Maniv Mobility וכן Next Gear, הקרן הנלווית לאקסלרטור טכנולוגיות הרכב Drive.

ההון ישמש את Hailo להרחבת הפריסה של מעבד Hailo-8TM החדשני בשוק העולמי, לכניסתו לתעשיות ולשווקים חדשים ברחבי העולם וכן להמשך הפיתוח של הדור הבא של המעבדים.

הגיוס מתבצע על רקע השקת מעבד Hailo-8TM, מעבד למכשירי קצה בעל יכולות של למידה עמוקה. המעבד מבוסס על ארכיטקטורה חדשנית שנשענת על יכולות לבה של רשתות נוירונים. הוא מעצים את היכולות של התקני קצה להריץ אפליקציות מתוחכמות של למידת מכונה שעד עתה ניתן היה לבצען בענן בלבד. הארכיטקטורה החדשנית (Structure Defined Dataflow) מניבה ביצועים גבוהים יותר, צריכת הספק נמוכה יותר והשהיה מינימלית. היכולות הללו מגבירות את פרטיות המשתמשים ומשפרות את הביצועים של התקני קצה. קצב העיבוד של השבב החדש מגיע ל-26 טרה פעולות לשנייה (TOPS) והוא עדיף בשיעור משמעותי בהשוואה לכל מעבד אחר בשוק בכל המדדים: ביצועים, צריכת הספק וגודל.

Hailo הוקמה בפברואר 2017 על ידי אור דנון, אבי באום והדר צייטלין, בוגרי יחידת עילית טכנולוגית של חיל המודיעין. החברה מעסיקה כיום כ-80 עובדים וממשיכה לגייס עובדים נוספים. אור דנון, המכהן כמנכ"ל Hailo, הוא חתן פרס ביטחון ישראל ובוגר תכנית "תלפיות". ה-CTO אבי באום מילא שורה של תפקידים בחברת Texas Instruments, בה עבד כ-13 שנה לאחר שירות באותה יחידה טכנולוגית. בין היתר שימש באום כ-CTO של תחום הקישוריות האלחוטית בחטיבת המעבדים המשובצים ב-TI וכיהן בתפקידי ניהול קבוצת ארכיטקטורה והנדסת מערכת. שותפתם להקמת החברה הדר צייטלין, המכהנת כמנהלת הפיתוח העסקי, היא בוגרת תכנית "תלפיות", שירתה כתשע שנים ביחידה הטכנולוגית, ובמהלך שירותה זכתה בפרס הרמטכ"ל למצוינות טכנולוגית. לפני הקמת Hailo, שימשה צייטלין כמנהלת המוצר הראשונה בחברת Via.

"הבעת האמון העמוקה של שותפינו האסטרטגיים החדשים ושל משקיעים פיננסיים, כמו גם של המשקיעים הקיימים, משקפת את החדשנות פורצת הדרך שלנו ופוטנציאל השוק שלה", מסר אור דנון, מנכ"ל ומייסד משותף של Hailo. "גיוס ההון יאפשר לנו להאיץ את הפריסה של יכולות עיבוד ברמות גבוהות במכשירים חכמים ובתעשיות מתקדמות ברחבי העולם, לרבות תחומים כמו תעשיית הרכב, ערים חכמות, אוטומציה תעשייתית, קמעונאות חכמה ועוד".

"התרשמנו מאוד מהמוצר הייחודי של Hailo ומהצוות שלה ואנו מאמינים כי מעבד הלמידה העמוקה החדיש פרי פיתוחה יסייע לקדם אפליקציות מגוונות של עידן תעשיה 4.0", מסר קורט קלטנגר, מנהל ABB Technology Ventures. "אנו מצפים לשילוב הפתרון של Hailo בטכנולוגיה המתקדמת שלנו לסביבות תעשייתיות כמרכיב חשוב במארג שיניע קדימה את הטרנספורמציה הדיגיטלית של תעשיות שונות".

"הטכנולוגיה של Hailo היא פתרון מתקדם לעיבוד נתונים במכשירי קצה שמתאפיין בביצועים גבוהים, צריכת הספק נמוכה וכדאיות כלכלית" מסר הירוטו סוגאהארה (Hiroto Sugahara), מנהל חטיבת הטכנולוגיה התאגידית בחברת NEC Corporation. "הטכנולוגיה של Hailo תסייע לנו לחדור עמוק יותר לשוק האנליטיקה החכמה של שידורי ווידיאו. אנו נרגשים להיות משקיעים אסטרטגיים בחברה ומצפים לשילוב הטכנולוגיה של Hailo בדור הבא של התקני הקצה שלנו".

"המיצוב המושלם של Hailo יאפשר לה להפוך לשחקן מרכזי בשוק שבבי ה-AI הצומח במהירות", מסר ג'וליאן רואו (Julian Rowe) שותף בקרן Latitude Ventuers. "שבב הלמידה העמוקה שפיתחה החברה יכול לעזור רבות לתעשיות השונות ואנו נלהבים להצטרף אליהם בעת שהם משפיעים על תעשיות רבות ברחבי תבל".

"מעבד הלמידה העמוקה של Hailo הוא משנה אמיתי של חוקי המשחק בתעשיות כמו רכב, תעשייה 4.0, ערים חכמות, רובוטים ותעשיות רבות נוספות", מסר זהר זיסאפל, יו"ר Hailo. "עידן חדש של מעבדי AI משמעותו היא עידן חדש של יכולות עיבוד במכשירי קצה ואנו נרגשים להוביל טרנספורמציה זו".

מערכת SemIsrael