טכנולוגיה

מלאנוקס החלה לספק מתגי אית'רנט מבוססי Spectrum-3

Mellanox logo 80 60

Spectrum 3 הינו המתג הטוב ביותר לא רק עבור מרכזי נתונים לענן, אלא לכל פריסת רשת התומכת בווירטואליזציה, במכולות תוכנה או במיקרו-שירותים.

מלאנוקס טכנולוגיות (NASDAQ:MLNX), מובילה עולמית באספקת פתרונות קישוריות חכמים מקצה לקצה עבור שרתי מרכזי נתונים ומערכות אחסון, הכריזה היום כי החלה לספק ללקוחותיה מתגי אית'רנט ממשפחת SN4000. משפחת מוצרי SN4000 מבוססת על שבב המתג Mellanox Spectrum®-3 עתיר הביצועים, הסקיילבילי והגמיש ביותר בעולם, המספק קצב תעבורה כוללת של 12.8 טֶרָה-ביט לשנייה, והמותאם במיוחד ליישומי ענן, מארגי אחסון מבוסס אית'רנט, וקישוריות בינה מלאכותית.

מערכות ה- SN4000 מסופקות בגורמי צורה גמישים, התומכים בשילוב של עד 32 פורטים של GbE400, 64 פורטים של GbE200 ו- 128 פורטים של 10/25/50/100GbE. פלטפורמות ה- SN4000משלימות את מתגי העלה (leaf switches) מסדרת ה- SN3000, התומכים במהירויות של 200/400GbE, ויוצרות יחד איתם רשת יעילה ורחבת פס בארכיטקטורת עלה/שדרה (leaf/spine) שנמצאת בשימוש במרכזי נתונים מודרניים.

מתג ה-Spectrum-3 תומך בסקיילביות, וביכולות מנהור (tunneling) ווירטואליזציית רשת חסרות תקדים הודות ל- FlexFlow™, טכנולוגיית עיבוד חבילות רשת מתקדמת, ולטלמטריה בזמן אמת המבוססת על טכנולוגיית  ™What Just Happened. ה- Spectrum-3 הוא מתג אידיאלי לבניית מארגי רשת מאסיביים ועתירי ביצועים בשכבה-2 ושכבה-3 (במודל OSI), המתאימים לתרחישי שימוש בסביבות וירטואליות ולא וירטואליות כאחד.

יתרונות מרכזיים:

- עד 128 פורטים של GbE100, 64 פורטים של 200GbE או 32 פורטים של GbE400.

- עד 200,000 רשומות Network Address Translation ומיליון נתיבי תעבורה על גבי השבב.

- חוצץ פאקטות משותף (shared packet buffer) במלואו לספיגה מקסימלית של פרצי פאקטות ולחלוקה הוגנת של רוחב הפס.

- תצורת Ready-RoCE בלחיצת כפתור בודדת עם ניהול עומסים מואץ-חומרה מקצה לקצה, המפשט את הרישות עבור עומסי עבודה של אחסון, בינה מלאכותית, וביג דאטה.

- צינור עיבוד בר-תכנות עבור FlexFlow ™ , המספק יכולות עיבוד רשת עשירות בקנה מידה חסר תקדים.

- טלמטריה גרנולרית מבוססת WJHהמפשטת את פעולות הרשת, ומפחיתה משמעותית את הזמן הממוצע הנדרש לפתרון בעיות.

- מהירויות סימולטניות של פורטים בממשקי NRZ ו- PAM4המאפשרות תצורות גמישות.

- תפעול פרוטוקולי IPv4 ו-IPv6 במקביל (Dual Stack).

- תמיכה בפרוטוקולי שכבת-על (overlay), כולל EVPN, VXLAN-GPE, NVGRE, MPLS-over-GRE/UDP, NSH, , ניתוב מקטעים מבוסס MPLS/IPv6 ועוד.

- ניתוב אדפטיבי מבוסס זרימה הממקסם את הביצועים ואת ניצול הרשת עבור מארגים בשכבה-3 עם רוחב-פס בין-חתכי (cross-sectional) גבוה.

- תמיכה במיקרו-שירותים מוגדרי לקוח ב"מכולות תוכנה" (containers), לוקאלית על המתג, עם גישת SDK מלאה ליישומי ניהול שרתים, אורכסטרציה וטלמטריה.

"מתג ה- Spectrum-3 מציע ביצועים טובים יותר, תכונות מתקדמות יותר וניהול קל יותר מכל מתג אחר עם קיבולת 12.8Tb/s", אומר עמית כץ, סמנכ"ל מתגי האית'רנט במלאנוקס. "תמיכתנו ב- VXLAN כוללת ניתוב במעבר יחיד ליותר מ-500,000 מנהרות, מה שהופך את Spectrum-3 למתג הטוב ביותר לא רק עבור מרכזי נתונים לענן, אלא לכל פריסת רשת התומכת בווירטואליזציה, במכולות תוכנה או במיקרו-שירותים."

"במהלך השנים האחרונות, הגדילה מלאנוקס בהתמדה, עם קווי המוצרים Spectrum ו- Spectrum-2, את נתח השוק שלה במגזר מתגי Top-of-Rack בקצב 100 גיגהביט אית'רנט", אמר סימוס קריהן, נשיא Crehan Research. "נכון לרבעון האחרון שדווח, מלאנוקס עלתה למקום הרביעי בעולם במגזר זה, עם נתח מעל לשבעה אחוזים. הצגת המתגים החדשים המבוססים על Spectrum-3 אמורה לאפשר גידול נוסף עבור מלאנוקס במגזרים 200GbE ו- 400GbE הצומחים".

"מלאנוקס ו- Cumulus משתפות פעולה כבר למעלה מחמש שנים על מנת לסייע ללקוחות מרכזי הנתונים שלנו לבנות תשתיות זריזות, עתירות ביצועים ואוטומציה בעזרת לינוקס", אומר ג'וש לסלי, מנכ"לCumulus Networks . "מתג ה- Spectrum-3 מאפשר לנו להרכיב ארכיטקטורת leaf/spine עשירה בתכונות ורחבת היקף עם פי 2 מהביצועים שהתאפשרו בעבר. זה מה שהופך את השילוב בין Cumulus Linux ו- Spectrum-3 לחלק משמעותי בפורטפוליו המוצרים שלנו".

Spectrum-3 הוא התוספת האחרונה לפורטפוליו רחב של מוצרי תוכנה וחומרה המבוססים על טכנולוגיית Ethernet Cloud Fabric (ECF), והיא תואמת לאחור לדגמי Spectrum קודמים ברמת ה-SDK. בדומה למתגים אחרים במשפחת ה-Spectrum, מתג ה- Spectrum-3 מאפשר אתחול שלONIE , ותומך במגוון רחב של מערכות הפעלת רשת (NOS) פתוחות, כולל Mellanox Onyx, DENT, SONiC ו- Cumulus. הלקוחות יכולים ליהנות מביצועים גבוהים והיקף פעילות רחב יותר, תוך המשך השימוש במודל תוכנה עקבי.

מערכת SemIsrael