ראשי

אפלייד מטיריאלס פרסמה את התוצאות לרבעון השני של 2020

applied80 60

ההכנסות הסתכמו ב-3.96 מיליארד דולר, גידול של 12% משנה לשנה.


אפלייד מטריאלס פרסמה את התוצאות הכספיות לרבעון השני של שנת הכספים 2020, שהסתיים ב-26 באפריל, 2020.

ההכנסות החברה ברבעון השני הסתכמו ב-3.96 מיליארד דולר. בחישוב לפי GAAP רשמה החברה שולי רווח גולמי של 44.2%, רווח תפעולי של 932 מילון דולר או 23.6% מהמכירות נטו, ורווח למניה של 0.82 דולר.

בחישוב מתואם שלא לפי GAAP דיווחה אפלייד על מרווח גולמי של 44.6%, רווח תפעולי של 976 מיליון דולר או 24.7% מהמכירות נטו, ורווח למניה של 0.89 דולר.

החברה החזירה לבעלי מניותיה 392 מיליון דולר, לרבות 199 מיליון דולר באמצעות רכישה מחדש של מניות ודיבידנדים של 193 מיליון דולר.

"בימים אלה, כשאנו מנווטים בין האתגרים שמציב COVID-19, החברה מתלכדת סביב בטיחות, פרודוקטיביות ושימור הלקוחות והתעשייה לקראת העתיד," אמר גארי דיקרסון, נשיא ומנכ"ל אפלייד מטיריאלס. "למרות שהמצב עדיין נזיל, עד כמה שאנו יכולים לחזות כיום, שרשרת האספקה שלנו מתאוששות והביקוש היסודי לציוד המוליכים למחצה והשירותים שלנו נותר איתן."

התחום בו פועלת החברה בישראל (PDC), עם הכנסות שיא במחצית


בישראל מתמקדת פעילות אפלייד מטיריאלס בפיתוח וייצור של מערכות הבדיקה ובקרה מתקדמות לתעשיית השבבים ((Process Diagnostics and Control תהליך בקרת הייצור, בו מתמחה החברה, הוא חלק מהותי בענף השבבים כולו המהווה בסיס לכל מוצר אלקטרוני מסביבנו – מטלפונים ניידים, מחשבים, מכוניות, מצלמות, ציוד רפואי, מכונות תעשייתיות ועוד. כמעט כל השבבים בעולם עברו בתהליך הייצור דרך המכונות של אפלייד מטיריאלס המיוצרות בישראל.

ביחס לתחום זה ציין דיקרסון: "על פי הדו"ח שפורסם לאחרונה על ידי VLSI Research, הביצועים שלנו הכו את השוק בשנה שעברה הן בתחום הציוד והן בתחום השירותים בתחום המוליכים. פעילות PDC הניבה הכנסות שיא במחצית הראשונה של השנה. אחד התורמים המרכזיים לביצועי שיא זה היא מערכת הבדיקה האופטית החדשה שלנו שתושק רשמית בהמשך השנה."

הוא הוסיף: "תחום הבדיקות והמדידה, הוא אחד התחומים בהם יש לנו את התנופה החזקה ביותר. התחזקנו ואנחנו נשיג צמיחה דו ספרתית יפה גם בשנת הכספים כולה, כמו במחצית. התחום הוא אחד מעסקי הצמיחה החזקים ביותר עבורנו השנה. מרכיב חיובי נוסף בעסקי ה- PDC שלנו נמצא במערכות מבוססות קרן אלקטרונים (e-beam). שם יש לנו עמדת מוביליות חזקה וגם כמה יכולות חדשות, עם טכנולוגיית ההדמיה ברזולוציה הגבוהה ביותר בתעשייה לצד אימוץ ראשוני חזק מאוד ליכולות החדשות אצל לקוחות מובילים. אנחנו מתחילים נהדר את שנת 2020 ב- PDC והייתי אומר שאנו בעמדה הטובה ביותר שהייתה לנו אי פעם ביחס לתחום עסקי זה" אמר דיקרסון.

מערכת SemIsrael