טכנולוגיה

קיידנס ו-UMC משתפות פעולה בתחום פיתוח ה- RF

cadencelogo8060

שיתוף הפעולה בין החברות יאפשר ללקוחות למנף את פתרונות ה-RF מבית קיידנס על מנת לתכנן אפליקציות דור חמישי, אינטרנט של הדברים ואוטומוטיב על טכנולוגיית 28 ננומטר מבית UMC.


החברות קיידנס ו-UMC הכריזו כי הליך גלים מילימטרים (mmWave) הניתן כייחוס מבית קיידנס, השיג רישוי עבור טכנולוגיית התהליך 28HPC+ של UMC. הרישוי החדש יעניק ללקוחות שתי החברות גישה לזרימת ייחוס משולבת של RF, שתאפשר להם לקצר את זמן היציאה לשוק. זרימת הייחוס mmWave המלאה, המבוססת על ערכת תכנון FDK מבית UMC, כוללת מעגל הדגמה ממשי, לרבות אוטומציית תיכנון, עריכה, אימות תיכנון ו- signoff, מה שיספק ללקוחות יכולת תכנון חלקה בטכנולוגיית התהליך 28HPC+.

הרישוי של mmWave תומך באסטרטגיית ה- Intelligent System Design™ של קיידנס, המאפשרת ללקוחות להשיג מצוינות בתכנון מערכות על גבי שבב (SoC). כדי ללמוד יותר על פתרונות RF של קיידנס וגם על כאלה התומכים בUMC, פנה ל- https://www.cadence.com/en_US/home/tools/system-analysis/rf-microwave-design.html

תכנוני RF ותדרים גבוהים בזרימת ייחוס mmWave מצריכים הוצאה מדויקת של פרמטרים אלקטרו מגנטיים לשם ניתוח וסימולציה, וזאת בנוסף ליכולות אנלוגיות ויכולות של אותות משולבים אנלוג-דיגיטל. mmWave, המבוססת על פתרון ה- Virtuoso® RF של קיידנס, משלבת בין תכן סכמטי, יישום עריכה, שליפת פרזיטים, ניתוח אלקטרומגנטי וסימולציה של מעגלי RF, לצד אימות LVS (layout versus schematic) ו-DRC (design rule checking) המשולבים בזרימה אחת אחודה. הזרימה הזו כוללת גם ניתוח אלקטרומגנטי שמתבסס על אנליזת EMX® Planar 3D ועל AWR® AXIEM® 3D Planar EM Analysis מבית קיידנס, שמשתלב בתוך הפלטפורמות המוכרות והאמינות Virtuoso ו- Spectre. השילוב של כל אלה מספק למשתמשים רמה גבוהה של אוטומציה ואת היכולת לנתח ביצועים של מעגלי RF לפני שלב הסיליקון ואחריו.

"הודות לשיתוף הפעולה שלנו עם UMC, לקוחותינו המשותפים יכולים לנצל את התכונות המתקדמות ביותר של הפלטפורמות המובילות בתעשייה, Virtuoso ו-Spectre, תוך שהם ממנפים את הפתרונות האלקטרומגנטיים המשולבים שלנו, EMX ו- AWR AXIEM, על מנת לתכנן יישומי 5G, יישומי אינטרנט של הדברים ויישומי אוטומוטיב," אומר ק.ט. מור, סגן נשיא בקיידנס. "הזרימה הזו מאפשרת למתכננים המשתמשים בטכנולוגיית התהליך 28HPC+ של UMC לחזות בצורה מדויקת יותר את ביצועי המעגל בסיליקון – יכולת קריטית שמסייעת לעמוד ביעדי הפרודוקטיביות ובזמני היציאה לשוק."

"פיתחנו ביחד עם קיידנס זרימת ייחוס mmWave מקיפה, אשר עושה שימוש בזרימת תכנון ה- RF המלאה שלהם, בשילוב עם ערכת UMC foundry kit, על מנת לאפשר למהנדסים ליצור תכנונים חדשניים ומדויקים בעזרת טכנולוגיית התהליך 28HPC+ שלנו," אומר ט.ה לין, מנהל פיתוח IP ותמיכת תכנון בחברת UMC. "מינוף יכולות הזרימה עם סביבת התכנון המוכרת של Virtuoso יאפשר ללקוחותינו לצמצם את מספר האיטרציות ולספק תכנונים המבוססים על טכנולוגיית 28 ננומטר במידה רבה יותר של יעילות."

מערכת SemIsrael