טכנולוגיה

Tower ו- Gpixel משיקות חיישן מתקדם ליישומי 3D

Tower 2020 white 8060

החיישן החדש הוא ראשון מתוך סדרה ומותאם למגוון רחב של יישומים בשווי שוק המוערך כיום בכ – 4 מיליארד דולר.

טאואר סמיקונדקטור, בשיתוף עם ג'י-פיקסל Gpixel, חברה מובילה בתחום פיתוח וייצור חיישנים מתקדמים לשווקי התעשיה, הרפואה והמדע, הודיעו על חיישן מתקדם בעל ביצועים מובילים בענף ליישומי תלת מימד במגוון שווקים צומחים כגון רכב, רובוטיקה, תעשיה ועוד.

חיישן הוא הראשון מתוך סדרה ייחודית, מבוסס על טכנולוגיית iToF (indirect Time of Flight) המובילה של טאואר, ומיוצר במתקני ה – 65 ננומטר המתקדמים של החברה באוזו, יפן. לחיישן החדש רמת ביצועים מתקדמת ביותר הכוללת רזולוציה גבוהה במיוחד וסריקת עומק ומרחב מדויקת הנדרשים ליישומי התלת מימד החדשניים, שוק המוערך כיום בכ – 4 מיליארד דולר וצפוי לצמוח ל – 8 מיליארד דולר עד 2025.

"אנו גאים מאוד להודיע על השקת החיישן החדשני ועל חדירתנו לשוק יישומי התלת מימד, אשר התאפשרה הודות לשיתוף הפעולה המוצלח עם טאואר. המומחיות הרבה של טאואר בבטכנולוגיית iToF סיפקה פלטפורמה מושלמת לפיתוח חיישן בעל ביצועים פורצי דרך," אמר מר ווים וויטס, סמנכ"ל שיווק, ג'י-פיקסל. "שיתוף הפעולה בין החברות הוביל לפיתוח המותאם בצורה אופטימלית למגוון רחב ביותר של יישומי קצה בשווקי התלת מימד".

בין יתרונותיו התחרותיים הרבים של המוצר החדש: גודל השבב, דיוק מדידת עומק בטווח קצר, בינוני וארוך וכן דיוק מירבי גם בתנאי תאורה מאתגרים.

"אנו שמחים לקחת חלק מהותי בפרויקט פיתוח ייחודי ומתקדם מסוגו ולייצר חיישן מוביל בעל יתרונות ביצועיים, טכנולוגיים ותחרותיים כה רבים," אמר ד"ר אבי שטרום, סגן נשיא בכיר ומנהל חטיבת החיישנים בטאואר סמיקונדקטור. "ג'י-פיקסל היא שותפה משמעותית עבור טאואר מזה שנים רבות ואין לנו כל ספק כי שיתוף הפעולה הפורה בין החברות ימשיך להניב עוד מגוון רחב של חיישנים פורצי דרך בעתיד".

מערכת SemIsrael