טכנולוגיה

Weebit מתקרבת לייצור המוני של טכנולוגיית הזיכרון שפיתחה

weebitnano8060

שחררה לייצור שבב בדיקות אינטגרטיבי המבוסס על טכנולוגיית ה-ReRAM, וצופה הסכם ראשון בחודשים הקרובים.

מפתחת טכנולוגיות הזיכרון Weebit Nano, הודיעה כי טכנולוגיית ה-ReRAM שפיתחה שולבה בהצלחה בשבב זיכרון אינטגרטיבי, שישמש כאב-טיפוס עבור מגוון מוצרי אלקטרוניקה, IoT, רובוטיקה ומכוניות אוטונומיות.

טכנולוגיית הזיכרון מסוג ReRAM משולבת בשבב לצד מעבד מרכזי מסוג RISC-V ורכיבים נוספים, ומשמשת כפלטפורמה לפיתוח מגוון מוצרים המתאפיינים בצריכת הספק נמוכה – בהתאם לדרישת השוק. בהשוואה לטכנולוגיות זיכרון בלתי-נדיף אחרות בשוק, כולל פלאש, הטכנולוגיה של וויביט מאפשרת ליצרניות לחסוך משמעותית בעלויות הייצור, להאריך את תוחלת הזיכרונות, ולחסוך בצריכת ההספק.

וויביט צפויה להודיע על הסכם רישוי עם לקוח ראשון בחודשים הקרובים, ולסיים את שלב הכשרת הטכנולוגיה (qualification) במחצית הראשונה של 2022 - כך שלקוחות יוכלו להתחיל מיד בפיתוח שבבים המבוססים על טכנולוגיית ה-ReRAM שפיתחה. פעילות הסכמי הרישוי של וויביט מבוססת על מודל של קניין רוחני המתאפיין ברווחיות גולמית גבוהה. במודל זה, מתכוונת החברה למכור ליצרניות רישיונות לפיתוח שבבי זיכרון תמורת סכום ראשוני, וליהנות מתמלוגים ממכירת מוצרי הקצה.

"השגנו יעד משמעותי נוסף בדרך לייצור המוני של שבבי זיכרון המבוססים על הטכנולוגיה החדשנית שלנו", אמר מנכ"ל וויביט, קובי חנוך. "הטכנולוגיה שלנו משלבת תכנון אנלוגי ודיגיטלי ייחודי המוגן במספר בפטנטים, ומאפשרת שליטה ושיפור בפרמטרים חשובים כמו מהירות, עמידות ומחזורי קריאה וכתיבה. הוספנו גם תת-מערכת שלמה, כולל מעבד מרכזי, שיאפשרו לוויביט להציג ללקוחות מוצר ReRAM מלא שניתן לשלבו במערכי שבבים ולהאיץ את תהליכי התכנון והפיתוח שלהם".

שבב זיכרון ייעודי

לפני כשבועיים הודיעה וויביט על התקדמות משמעותית בקו מוצרים נוסף – פיתוח שבב זיכרון ייעודי. החברה דיווחה כי הצליחה, לראשונה, לשלב סלקטור המאפשר לדחוס כמות גדולה יותר של תאי זיכרון בכל שבב, יחד עם תא ה-ReRAM שפיתחה.

מערכת SemIsrael