שוק + פיננסי

Weebit מדווחת על הסכם רישוי ראשון: עם SkyWater

weebitnano8060

טכנולוגיית ה-ReRAM של וויביט תשולב במוצרי IoT, מכוניות, ויישומי בינה מלאכותית; SkyWater היא יצרנית השבבים האמריקאית היחידה שכל פעילותה ממוקמת בארה"ב.

מפתחת טכנולוגיות הזיכרון וויביט ננו, הודיעה על הסכם רישוי ראשון לאספקת טכנולוגיית ה-ReRAM שפיתחה ליצרנית השבבים האמריקאית SkyWater Technology. טכנולוגיית הזיכרון של וויביט תשולב בשבבים שמייצרת SkyWater ללקוחותיה המיועדים למוצרי IoT, מכוניות ויישומי בינה מלאכותית.

SkyWater היא ספקית שבבים מורשית של משרד ההגנה האמריקאי ועם לקוחותיה נמנות חברות בשווקי החלל והביטחון, הרכב, מחשוב ענן, מוצרי IoT לשוק הצרכני והתעשייתי, והביו-רפואה. נכון להיום היא יצרנית השבבים האמריקאית היחידה שכל פעילות הייצור שלה נמצאת בארה"ב. לאחרונה הודיעה SkyWater על כוונתה להרחיב את פעילות ייצור השבבים בשני הפאבים שלה במינסוטה ופלורידה, ולהקים פאבים נוספים בארה"ב. לצד פעילות הייצור, מספקת SkyWater ללקוחותיה גם שירותי פיתוח טכנולוגיות חדשניות.

שבבים המבוססים על הטכנולוגיה של וויביט צפויים להיות מוכנים לייצור המוני בתהליך ייצור של 130 ננומטר, בפאב של Skywater במינסוטה, עד סוף 2022. תהליך ייצור זה מתאים לשבבים אנלוגיים, ניהול הספק, תעשיית הרכב, מוצרי IoT, ורכיבים המיועדים לתעשיית החלל. הטכנולוגיה של וויביט תאפשר ל-SkyWater להפחית את עלויות ייצור השבבים, להאריך את תוחלת הזיכרונות וכן את העמידות לאורך זמן גם בטמפרטורות גבוהות.

הטכנולוגיה של וויביט מאפשרת פיתוח מוצרים תוך שימוש בחומרים ותהליכי ייצור סטנדרטיים, וניתן לשלבה בקלות בתהליכי ייצור נוספים של SkyWater, בהם 90 ננומטר ופלטפורמות carbon nanotube - מבלי להזדקק להשקעות נוספות בציוד.

מנכ"ל וויביט, קובי חנוך, אמר: "אנו שמחים להודיע על ההסכם המסחרי הראשון של וויביט המעביר את טכנולוגיית הזיכרון פורצת הדרך שלנו לייצור המוני. SkyWater היא שותפה אידיאלית בגלל מחויבותה לחדשנות טכנולוגית וללקוחותיה. טכנולוגיית ה-ReRAM שפיתחנו מספקת יתרון תחרותי למגוון מוצרים חדשים - הודות לצריכת ההספק הנמוכה ורמת הביצועים הגבוהה".

נשיא SkyWater, תומס סונדרמן, הוסיף: "כפאב בעל יכולת מוכחת, מסייעת SkyWater ללקוחותיה לבדל את מוצריהם באמצעות חדשנות טכנולוגית, חומרים ותהליכים. ה-ReRAM היא טכנולוגיית זיכרון בלתי נדיף מתקדמת, המהווה את הבסיס לפתרונות זיכרון חדשים. אנו שמחים לעבוד עם וויביט לשילוב הטכנולוגיה שלה בשבבים שלנו – כדי לאפשר ללקוחותינו למנף את מוצריהם".

מערכת SemIsrael