שוק + פיננסי

CEVA עוקפת את התחזיות ברבעון השלישי

Growth 80 60

סיימה את הרבעון עם צמיחה של 31% בהכנסות לשיא של 32.8 מיליון דולר; התמלוגים בקטגוריית תחנות הבסיס וה-IoT הגיעו לשיא עם יותר מ-400 מיליון מוצרים ברבעון.

ספקית הטכנולוגיות והשירותים לתכנון שבבים סיוה (נאסד״ק: CEVA), פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2021, שהסתיים ב-30 בספטמבר. הכנסות החברה ברבעון השלישי גדלו ב-31% לעומת הרבעון המקביל לשיא של 32.8 מיליון דולר. זאת, לעומת תחזית ממוצעת להכנסות של 31.2 מיליון דולר.
בחלוקה למקורות הכנסה, ההכנסות ממכירת רישיונות, שירותים וכלי פיתוח לתכנון שבבים גדלו ב-74% לעומת הרבעון המקביל והגיעו ל-21.6 מיליון דולר, כ-66% מהמחזור; ואילו ההכנסות מתמלוגים ירדו ב-11% לעומת הרבעון המקביל ל-11.2 מיליון דולר, כ-34% מסך ההכנסות.

3 סנט מעל התחזיות

הרווח התפעולי על בסיס GAAP הסתכם ב-1.7 מיליון דולר, לעומת איזון ברבעון המקביל. בנטרול רישום עלות האופציות לעובדים והוצאות הקשורות לרכישות, גדל הרווח התפעולי ב-51% והסתכם ב-6.5 מיליון דולר. בהתייחס לשלושת הרבעונים הראשונים של השנה, גדל הרווח התפעולי המתואם של סיוה ב-69% והסתכם ב-15.5 מיליון דולר.
ההפסד הנקי על בסיס GAAP ברבעון השלישי הסתכם ב-0.2 מיליון דולר, או 1 סנט למניה, לעומת הפסד נקי של 0.7 מיליון דולר, או 3 סנט למניה, ברבעון המקביל. על בסיס Non-GAAP, גדל הרווח הנקי ב-29% ל-4.7 מיליון דולר, והרווח המתואם למניה גדל ב-25% והסתכם ב-20 סנט, 3 סנט מעל תחזיות האנליסטים.
קופת המזומנים, הבטוחות הסחירות והפיקדונות הבנקאיים של סיוה הסתכמה בסוף הרבעון השלישי בכ-145 מיליון דולר.

25 הסכמים חדשים

במהלך הרבעון השלישי חתמה סיוה על 25 הסכמים לרישוי טכנולוגיות ותכנון שבבים, מתוכם 13 עם לקוחות חדשים. ההסכמים היו לאספקת טכנולוגיות לשווקי הבית החכם, אוזניות סטריאו אלחוטיות (TWS), מכשור רפואי, הביטחון והחלל ושוק התעשייה 4.0.
בפילוח גיאוגרפי, 15 מתוך 25 ההסכמים נחתמו עם לקוחות בסין, 5 הסכמים בארה״ב, 4 באסיה-פסיפיק, והסכם אחד באירופה.

פעילות הרישוי מתחזקת

מנכ"ל סיוה, גדעון ורטהייזר, אמר עם פרסום התוצאות הכספיות: "הביצועים המצוינים ברבעון השלישי משקפים את תפקידה המרכזי של סיוה בעידן השינוי הדיגיטלי. סל הטכנולוגיות המתקדם שלנו בשילוב יכולות תכנון השבבים של אינטרינסיקס מציע פתרון כולל ליצרניות מבוססות וחדשות בשוק השבבים המתרחב. פעילות הסכמי הרישוי שלנו ממשיכה להתחזק, עם מספר גדל של הסכמים לאספקת פלטפורמת ה-Bluebud שפיתחנו, המשלבת טכנולוגיות אודיו וקישוריות בלוטות׳ בפתרון כולל אחד, וכן טכנולוגיית Wi-Fi 6״.
ורטהייזר הוסיף: ״התוצאות כוללות לראשונה גם את תרומת אינטרינסיקס על בסיס רבעוני מלא. במהלך הרבעון נחתמו מספר הסכמים חשובים, בהם עם לוקהיד מרטין. בנוגע לתמלוגים, קטגוריית תחנות הבסיס וה-IoT ממשיכה להתרחב והגיעה להכנסות שיא עם יותר מ-400 מיליון מוצרים שסופקו ברבעון״.

שיפור ברווח התפעולי

סמנכ"ל הכספים של סיוה, יניב אריאלי, הוסיף: "סיימנו את הרבעון השלישי עם הכנסות שיא. שילוב פעילות הקנין הרוחני שלנו עם שירותי תכנון השבבים של אינטרינסיקס ממשיכה להתקדם בצורה חלקה, ואנו נלהבים מההזדמנויות ששילוב זה יוצר. הרווח התפעולי המתואם של סיוה גדל ב-51% ברבעון וב-69% בתשעת החודשים הראשונים של השנה. במקביל לשיפור המשמעותי ברווחיות התפעולית, אנו ממשיכים להשקיע במחקר ופיתוח טכנולוגיות הדור הבא בתחומי הקישוריות האלחוטית, הבינה המלאכותית והחישה החכמה. זאת, לצד מינוף פרויקטים של הסוכנות האמריקאית למחקרי ביטחון מתקדמים (DARPA) - לפיתוח הגל הבא של טכנולוגיות ומערכי שבבים בתחום האבטחה. סיוה במסלול הנכון למימוש היעדים שהצבנו לשנה ועובדת בשיתוף עם לקוחותיה לצמצום ההשלכות הנובעות מאילוצי שרשרת האספקה״.

מערכת SemIsrael