SemIsrael Blogs

השם אפלייד מטריאלס מעורר בכם מחשבות על מעבדת חומרים מתקדמים? או אולי על חברה אפרורית לייצור צב"ד אלקטרוני? אם כן, אז אתם לא בכיוון. תאמינו או לא, קבוצת התוכנה של החברה היא הגוף הגדול ביותר בארגון הפיתוח שלה והיא מונה למעלה ממאתיים מפתחים. אז האם אפשר לומר שאפלייד מטיריאלס היא חברת תוכנה? גם לא בדיוק. ננסה להסביר.

לקריאת הבלוג המלא

הנשיא אובמה הגיע באייר פורס 1 לאוסטין, טקסס, כדי לעלות לסדר יום את חשיבות הייצור המקומי בארה"ב, משרות מעמד הביניים ומבט קרוב למה שאפלייד מטיריאלס מסוגלים לעשות.
ריק גסינג (משמאל), מנהל פרוייקטים באפלייד אוסטין, ליווה את הנשיא לסיור באחד מפסי הייצור של ציוד של מוליכים למחצה, יחד עם מייק ספלינטר (באמצע) ומארי האמיסטון (מימין), סגנית נשיא למשאבי האנוש הגלובליים באפלייד.

applied obama blog

בעזרתם קיבל הנשיא מבט מקרוב בחלק מציודים המתקדמים ביותר שלנו, כולל מכונת ה- CMP שמשטחת וייפר 300 מילימטר עם סבילות של 5 ננומטר (מיליונית המטר). בהשוואה, זה כמו מכסחת דשא שמסוגלת לחתוך כל חתיכת דשא בחצר הבית הלבן לגובה המתנשא לרוחב של שיערה אנושית. הנשיא התרשם מאד מרמת הדיוק כפי שציין בהערותיו. מכונה נוספת בסיור שיכולה גם לעניין את בנות הנשיא הצעירות היתה מכונת ה- CVD המסוגלת לעבד כמות שבבים ביום אחד המסוגלים לאחסן 26 מיליארד שעות של מוזיקה.

לקריאת הבלוג המלא

לקראת סיום שנת הלימודים האקדמית, מוצאים את עצמם אלפי סטודנטים בדילמות רבות ושונות: מתי להתחיל לחפש עבודה? האם לחפש עבודה בתחום שלי, או אולי לנסות עוד דברים? איפה מחפשים עבודה? ולמה לא חוזרים אלי… אז מה אם אין לי ניסיון.. מתישהו צריך להתחיל לא?? החלטתי לשאת לכם כמה עצות, בפוסט שמיועד היום לשתי אוכלוסיות:

סטודנטים במהלך תואר; וסטודנטים בסמסטר אחרון לקראת סיום הלימודים.

למה בכלל כדאי לי לעבוד כסטודנט?

אם לומר את האמת, התשובה מורכבת ולא ברורה מאליה. ניסיון רלוונטי יהווה יתרון אצל המעסיקים, ומצד שני, ציון גבוה בתואר גם הוא חשוב. לכן חשוב למצוא את האיזון – לצבור ניסיון רלוונטי אבל לשמור על ציונים טובים באותו זמן.

להמשך הקריאה

כנראה שבני המאיה טעו  – אני כאן , כותבת שורות אלה… אז אומנם העולם לא באמת הגיע לקיצו השנה. אבל 2012 היתה בהחלט שנה רצופה במשברים פוליטים, כלכליים, חברתיים, ואסונות טבע: הצוק הפיסקאלי בארה"ב; המשבר הכלכלי בגוש האירופאי; כלכלות מתפתחות מבטיחות שהחלו להאט (סין); מתחים איזוריים (המשבר במזה"ת); הסופה סנדי.

איך זה קשור בכלל לתעשית המוליכים למחצה? בעבר, הרכישות הגדולות של עולם התאגידים (corporate spending)  היו הכח שהניע את התעשיה. אבל בשנים האחרונות, אנחנו, הצרכנים מניעים את התעשיה. ההוצאות של כולנו
(consumer spending) מניעות את תעשית המוליכים למחצה. כתוצאה מכך, התעשייה היום מושפעת מאוד מתהליכים שתוארו לעיל.

להמשך הקריאה

Custom analog SOC (system-on-chip) designs are now a real option for many system houses and OEMs that previously found such designs outside their budgets. The reduction in fabrication costs for older-node processes (especially at 0.18µm and 0.13µm) and the availability of proven mixed-signal IP cores and subsystems, mean that an SOC solution can deliver significant savings on the BoM (Bill of Materials) making the previously unjustifiable expenditure on NRE (non-recurring engineering) costs now recoverable in very short time frames (of the order of a single year), even with relatively low-volume products.

אמצעי המדיה והשיווק העולמיים בענפי האלקטרוניקה הם חלק מהגורמים שיכולים לחרוץ גורלות של חברות סמיקונדקטור ואלקטרוניקה מישראל. עולם שלם של תערוכות, מגזינים מקוונים ומודפסים, מדיה חברתית ווידאו באינטרנט מקלים על חברות ישראליות להגיע במהירות למקבלי החלטות בענפי האלקטרוניקה והסמיקונדקטור.

 

אמצעי המדיה והשיווק העולמיים בענפי האלקטרוניקה הם דרך טבעית אך בלתי מוכרת להגיע במהירות שיא ללקוחות, שותפים ואף משקיעים פוטנציאליים. הדרך הזו מוכיחה את עצמה לעיתים כבעלת אפקט דרמטי בזמן קצר – אם מכירים אותה היטב ויודעים איך ללכת בה.

אמצעי המדיה והשיווק כוללים אינספור תערוכות, ועידות, עיתונים, מגזינים וניוזלטרים באינטרנט ובדפוס (כן, עדיין בדפוס...), עולם תוסס וחדש של מדיה חברתית ותוכניות שיווק כגון דיוור ישיר במייל או תוכניות ממוקדות ליצירת לידים.

מי נחשף לתערוכות ולמדיה הזו? בהערכה זהירה ביותר מדובר ביותר מ-2.5  מיליון איש, וסביר להניח שיותר מ-3 מיליון. קהל זה כולל מהנדסים, אנשי טכנולוגיה, משקיעים, מקבלי החלטות ומנהלים בכל הדרגים, מכל גודל חברה ובכל הגלובוס.
כך לדוגמא, ידיעה אודות טכנולוגיה פוטו-וולטאית מישראל גרמה למנהל בחברת ההשקעות Kushla Ventures לפנות לגוף הישראלי תוך שעות בודדות. ידיעה על יזם אלמוני שפעל לבדו מישראל בתחום השבבים הזרימה אליו באותו השבוע פניות מאסיה וכן מתאגיד רב לאומי אחד לפחות.

מנהלי תאגידי הענק, שיכולים לחרוץ גורלות של שותפים ומתחרים, קוראים את המדיה בענף האלקטרוניקה. הם עצמם מחזרים אחרי מדיה זו ומגיעים לכנסים יוקרתיים באופן סדיר.

באשר לקהל הרחב, הצצה מהיר בכתובת זו תספק לכם המחשה אודות מסד הנתונים של אחת מחברות המדיה בצפון אמריקה בלבד.

לצד רשתות ענק דוגמת EE Times, קיימים אינספור ערוצים בכל סקטור – החל מעיתונים כמו EuroAsia Semiconductor ופורטל ElectronicIQ העוסקים בעיקר בייצור, דרך פורטלים לתכנון שבבים אלקטרוניים כגון EDACafe ועד ערוצים ממוקדים ביותר לנושאים כגון מעגלים מודפסים ואלקטרוניקה רפואית.

גם התערוכות מספקות עוצמות ממוקדות ביותר. נניח שאתם פונים למקבלי החלטות בתחום ה-FPGA. לשם המחשה, באחת התערוכות ב-2010, שמשכה קהל ממוקד של כ-10,000 איש, כ-1,800 מהמבקרים היו מעורבים בהחלטות בתחום ה-FPGA. קל לדמיין את ההשפעות של תערוכה כזו על חברה ישראלית בתחום זה.
דוגמא לכמות העצומה של אירועים בענפי האלקטרוניקה והסמיקונדקטור ניתן למצוא כאן.

המדיה החברתית בענף תוססת. המהנדסים כבר עברו את המחסום הטבעי ומציפים את הרשת בקהילות מקוונות המתפוצצות מתכנים, משיחות ומתגובות. חברות כמו Cadence עושות שימוש מעניין מאוד בתחום. סמינר מקוון (webinar) למדיה חברתית עבור מהנדסים ניתן למצוא כאן.
נתונים מאלפים נוספים נמצאים בלינק זה.

מה עושים עם זה מחר בבוקר?
אינספור דברים. החל מהודעות לעיתונות, כתבות וראיונות, דרך השתתפות באירועים ותערוכות בעולם הפיזי או המקוון, פעילות מגוונת במדיה החברתית, פרסום מקוון ומודפס מכל הסוגים, הובלת סמינרים מקוונים ואף קניית לידים ממוקדים של מתעניינים במאמר הטכני שכתבתם.

The Power of Thanks

Posted by 24 November 2010

I have a hard time remembering jokes, but one I’ve heard has stayed with me for years…

An American, a Bangladeshi and an Israeli were shopping together at the supermarket. Arriving at the meat department, they saw a sign:

I just got back from taking some time off.
During the break, I had the rare opportunity to conduct some “serious marketing research” on the subject of vacation.
Now back in the office, I am happy to report that it’s possible to “have your cake and eat it, too!” In addition to providing the time to enjoy the finer things in life, vacation can have a positive impact on your marketing efforts.
Here are some ways you can leverage your next vacation for maximum marketing mileage:

(In this short article, I suggest some tips for saving you and your company from the online graveyard of stagnant websites).

Stale.  Tired.  Dead.  Nobody plans for their website to be characterized as such, but, as they say, shit happens…