האינטרנט והמדיה החברתית בסין

Posted by 
in Blogs
01 February 2017

רשת האינטרנט והשימוש בא בסין שונה מזו המוכרת במערב. מכן שיש לעמוד על ההבדלים על מנת לעשות שימוש נכון ברשת.
עולם העסקים רובו מתנהל על פלטפורמות סלולר והפופולרית ביותר היא WeChat. ככלל יש חברות שאינם מפתחות אתרים לדפדפני מחשב אלא רק אתרים מותאמים לסלולר או לאפליקציות. סין מתקדמת יותר בתחום האפליקציות וקיימות אפליקציות ושירותי סלולר שאינם קימים במערב. די לראות את אפליקציית WeChat (שהיא אפליקציית בעלת מספר המנויים הגדול בעולם) כדי ללמוד בכלליות על אופי ההתנהגות הסיני. האפליקציה כוללת בתוכה את כל השירותים המוכרים בפייסבוק, אינסטגרם, ווטסאפ, שירות הזמנת מוניות ועוד מוסיפה שירותים מבוססי מיקום, אפשרות תשלום ועוד. איש העסקים הסיני מעדיף להתנהל באופן מהיר יותר לכן קימת עדיפות להתנהלות ב WeChat על פני התנהלות במייל. הדבר קצת מקשה על ניהול המידע שכן תוכנות ה CRM עדיין לא אוספות מידע מאפליקציות אלו למרות זאת כאשר אנחנו פועלים בסין עלינו להתחשב בתרבות הזו על מנת להצליח.

 

חברות אונליין אשר משווקות מוצרים באמצעות האינטרנט וחברות להן יש אתר תדמיתי בלבד חייבות לקחת בחשבון שרשת האינטרנט הסינית היא סגורה ומחוברת דרך מסננים לרשת הבינלאומית. מאחר שכך, גלישה באתרים בינלואמיים מתוך סין היא איטית (במיוחד אתרים בעליי תוכן "כבד") ובכלל יש אנשי עסקים סיניים שלא יגלשו לאתרים מחוץ לסין. מכאן אני ממליץ על בניית אתר סיני ואחסנת הדומיין בסין על מנת לאפשר גלישה מהירה ללקוח הפוטנציאלי ולאפשר ללקוח להרגיש יותר בבית כאשר הוא רואה שאתר נמצא בתוך הרשת הסינית. חברות אשר מעוניינות לרשום דומיין סיני חייבות להיות חברות רשומות בסין ונדרש להציג רשיון לפעילות באינטרנט. היום יש אפשרות להשתמש בחברות אשר רשומות בסין ומפתחות אתרים סיניים תחת המטריה שלהם, על מנת למנוע את רישום החברה בפועל בסין רק לשם פעילות אינטרנטית.

המדיה החברתית היא פופולרית מאוד באסיה בכלל ובסין בפרט. 90% ממשתמשי האינטרנט בסין גולשים במדיה החברתית וסינים מצפים כי לכל מותג תהיה נוכחות במדיה החברתית. למעשה רוב הסינים מתחילים חיפוש במדיה החברתית ולא במנועי החיפוש (נזכיר כי גוגל אינה פועלת ברחבי סין אלא רק בהונג קונג).

ניתן לראות שקיימים מותגים אשר משווקים אך ורוק באמצעות המובייל ואך ורק באמצעות רשתות חברתיות ובמיוחד WeChat. אנשי עסקים אשר מתכוונים לעבוד בסין חיבים להיות פעילים באפליקצייה זו וחייבים להבין כי שיווק במובייל זה שם המשחק בסין.

לפני הכל, כשמתכננים פעילות שיווקית באינטרנט, בסלולר וברשתות החברתיות בסין, כדאי לזכור כי המתחרים הסיניים שלכם כבר פועלים במיומנות ברשתות אילו. המתחרים מחזיקים אתרים בדיוק כמו שהסינים אוהבים לראות! ומכאן כי חייבת להיות הכוונה מקצועית על מנת לייצר אתר ותוכן אינטרנטי מתאים לקהל היעד הזה.

ולסיום, מי שביקר בתערוכות בסין או החליף כרטיסי ביקור עם אנשי עסקים בסין ראה כי יש שימוש נרחב בקוד QR. שימוש בקוד זה אינו נפוץ כל כך במערב, למרות שניתן להוריד אפליקציות חינם לכל טלפון סלולרי. ואם דיברנו על WeChat ברור כי לכל משתמש יש את קוד ה- QR שלו. אז קדימה תוסיפו QR לכל מקום שהלקוח הפוטנציאלי אמור לאסוף את הפרטים שלכם. בהצלחה.

Last modified on Thursday, 02 February 2017 06:48