SemIsrael Blogs

יקב כפיר

Posted by
in Hobbies
05 January 2010

שילוב של סקרנות, יכולות לימוד וביצוע של איש הייטק מחד והתרפקות על זיכרונות ילדות מאידך, יכול להניב פרויקט שתוצאתו מבטיחה וידועה מראש. מאיר כפיר אהב לטעום יין עוד מבית אבא במעברת העולים גן יבנה בתחילת שנות ה- 50 של המאה הקודמת.

New Single Tracks

Posted by
in Hobbies
08 December 2009

Hi all bikers, I would like share with you about the new single tracks in the lower Galilee.
2 weeks ago, we celebrated the official opening of the “Shimshit single track”; 12 Km of single track, very nicely done and suitable for intermediate level skills.

בשבוע שעבר, בלילה שבין יום רביעי לחמישי, חובבי יין ברחבי העולם התכנסו בחנויות וברי היין לחגוג את השקת יין הבוז'ולה 2009.  רובכם מן הסתם מרימים גבה ותוהים מה המיוחד ביין זה שבכל העולם חוגגים את השקתו באותו זמן. ובכן קוראים יקרים מדובר כאן בגימיק שיווקי גאוני שהגו משווקי יין מחבל בורגונדי (Burgundy) בצרפת.

 

בורגונדי, ככל איזור יין פורה, מחולקת לתת אזורים. בדרום בורגונדי קרוב לחבל הרון, נמצא  תת אזור בוז'ולה (Beaujolais) על שם הכפר הגדול באזור. מדובר בחבל ארץ הררי שאורכו 52 ק"מ ורוחבו כ-8  ק"מ. באזור כרמים רבים בהם מגדלים בעיקר ענבים מזן הגאמיי (ענב שצבעו נוטה לשחור בבשלותו). הסיפור הוא שבמאה ה-14, אחד מדוכסי בורגון, ציווה לעקור את כל כרמי הגאמיי השחור בשטח הנתון למרותו,  וכך נותרו כורמי אזור בוז'ולה בבלעדיות על זן ענבים שממנו ניתן להכין יינות שמתאימים לשתיה מוקדמת. יצא כך שאנשי בוז'ולה השיקו ראשונים יין צעיר בשוק וכך נמשך הדבר מאות שנים. בשנת 1951 קיבלו יקבי אזור הבוז'ולה  אישור לשווק את יינותיהם לפני המועד הרשמי להשקת יינות החדשים בצרפת וה- 13 בנובמבר נקבע כתאריך השקת יין הבוז'ולה והחגיגה היתה מושלמת . סוחר יין מקומי בשם ג'ורג' דובף, הצליח להפוך את האירוע למעין חג לאומי לציון השקת יין הביכורים מאזור הבוז'ולה. בשנת 1985 שונה התאריך ונקבע שהחגיגות יפתחו אור יום חמישי, השלישי בחודש נובמבר.

 2up     3up     4up

היין מיוצר בשיטה ייחודית שלאחר הבציר הענבים אינם מופרדים מהאשכולות אלא נשארים לתסוס שלמים על האשכולות. לאחר תהליך תסיסה קצר בענבים נסחטים ומסוננים ומבוקבקים. בשיטה זו היין נמצא זמן קצר מאד במגע עם קליפות הענבים וזאת למטרת קבלת צבע אדום בלבד. התוצאה היא יין אדום צעיר, קליל ופירותי הדומה קצת ליין לבן בטעמו וריחותיו ויש הממליצים לשתות אותו מצונן כמו יין לבן.

גם בישראל יש מספר יקבים (יקבי רמת הגולן, יקבי בנימינה, יקב תשבי אחרים) שעלו טרמפ על התאריך  ומוציאים לשוק היין ביכורים של אותה שנת בציר. גם אצלנו חוגגים את התאריך בחנויות היין השונות ברחבי הארץ כי תמיד טוב למצוא סיבה למסיבה. היין הישראלי היחיד שמיוצר מענבי הגאמיי הוא של יקבי רמת הגולן אך שאר היינות טובים לא פחות.

היין כאמור צעיר וקליל ובהחלט לא מרשים ואין טעם לשמור אותו. זה יין שקונים ושותים. מחיר יינות הביכורים הישראליים הוא כמחצית ממחיר היין המיובא והתמורה למחיר מלאה.

ועכשיו קוראים נכבדים כנסו לחנות היין הקרובה ורכשו בקבוק או שניים לשתיה ב- Happy Hour הקרוב או סתם בפגישה קלילה עם חברים.

לחיים.

רשם: אמנון פלד

 

Biking in The Rain

Posted by
in Hobbies
13 November 2009
Hi Everyone. My name is Alberto Burger, and I’m the VP of Operations in PrimesSense.
When Semisrael Web site started, Tal asked me to open a blog about IC's reliability. I decided that it is really too boring to do so, so we settle by doing a blog about biking. Not just biking, but mountain biking.

למה דווקא יין

Posted by
in Hobbies
25 October 2009

למה דווקא יין?

ודאי חשבתם לפעמים מה המיוחד בנוזל המיוחד הזה הנקרא יין? מדוע בכתבי עת הקשורים בטכנולוגיה עילית (הייטק) יש מדור יין?

מדוע אין למשל מדורים הקשורים אופנה או בולאות או תחביבים שונים אחרים?